Jaunumi

Projekta “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” aktualitātes 2020. gada otrajā ceturksnī


2020. gada 06. jūlijā
IT kompetences centra atbilstoši 2019. gada 9. maijā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēgtajam līgumam Nr. 1.2.1.1/18/A/003 īsteno projektu “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs”.
Lasīt vairāk...

Projekta “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” aktualitātes 2020. gada pirmajā ceturksnī


2020. gada 23. martā
IT kompetences centra atbilstoši 2019. gada 9. maijā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēgtajam līgumam Nr. 1.2.1.1/18/A/003 īsteno projektu “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs”.
Lasīt vairāk...

Atklātības ziņojums par 2019. gadu


2020. gada 15. janvārī
Merhels ir sagatavojis un publicējis savu Atklātības ziņojumu par 2019. gadu. Atklātības ziņojums ir publisks paziņojums par mūsu apņemšanos veikt rūpīgu revīzijas darbu. Tas īsumā paskaidro, kā mēs pārvaldām revīzijas praksi, uztveram un veicam revīzijas.

Spiediet šeit lai lasītu ziņojumu.

Projekta “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” aktualitātes 2019. gada nogalē


2020. gada 06. janvārī
IT kompetences centra atbilstoši 2019. gada 9. maijā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēgtajam līgumam Nr. 1.2.1.1/18/A/003 īsteno projektu “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs”.
Lasīt vairāk...

Zvērinātu revidentu profesionālās darbības kvalitātes kontroles izskaņā Merhels tiek piešķirts vērtējums „A”


2019. gada 18. decembrī
Sabiedrība ir pakļauta Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas (LZRA) īstenotajām kvalitātes kontroles pārbaudēm. Šādas pārbaudes tiek veiktas ne retāk kā reizi 6 gados. Pārbaudes process aptver revīzijas prakses politiku un procedūru novērtēšanu un revīzijas lietu pārbaudi izlases veidā.
Lasīt vairāk...

Sveicam Egonu Liepiņu ar pievienošanos Merhels komandai


2019. gada 17. oktobrī
Ar prieku paziņojam, ka 2019. gada oktobrī mūsu revidentu un finanšu konsultantu komandai pievienojās Egons Liepiņš. Viņš ir Latvijā labi zināms un cienīts finanšu jomas eksperts un zvērināts revidents. Egons profesionālās gaitas uzsāka pirms vairāk nekā 30 gadiem. 15 no tiem Egons pavadīja starptautiskās auditorfirmas EY Rīgas birojā, ieņemot audit direktora un vēlāk nodokļu partnera pozīcijas. Tāpat Egonam ir finanšu direktora, darījumu apkalpošanas un investīciju veikšanas pieredze. Egons ļoti būtiski pastiprina Merhels veiktspēju revīzijā un finanšu konsultācijās, paverot mūsu iespējas sniegt klientiem vēl kvalificētākus pakalpojumus un risinājumus.

Projekta “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” aktualitātes


2019. gada 07. oktobrī
IT kompetences centra atbilstoši 2019. gada 9. maijā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēgtajam līgumam Nr. 1.2.1.1/18/A/003 īsteno projektu “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs”.
Lasīt vairāk...

Merhels sniedz BPM finanšu konsultatīvu atbalstu saistībā ar Smiltenes Piens akciju izpirkšanas finansēšanu


2019. gada 30. augustā
Merhels konsultēja BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (“BPM”) saistībā ar Smiltenes Piens AS (“Smiltenes Piens”) akciju izpirkšanas finansēšanas darījumu. Smiltenes Piens ir viena no vadošajām piena pārstrādes sabiedrībām Latvijā, kas piedāvā plašu un kvalitatīvu piena produktu klāstu. Smiltenes Piens jo īpaši izceļas ar plašo un Latvijā iecienīto siera produktu sortimentu. Darījuma ietvaros Merhels veica Smiltenes Piens finanšu un nodokļu darbības padziļināto izpēti.

Merhels kļūst par LTRK biedru


2019. gada 19. augustā
2019. gada 19. augustā Merhels kļuva par Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedru (LTRK). Plānojam aktīvi izmantot LTRK platformu mūsu kontaktu loka paplašināšanai un jaunu, darbā pielietojamu zināšanu iegūšanai.
Lasīt vairāk...

“Acquisition International” 2019. gada balva finansēs


2019. gada 16. augustā

2019. gada 14. augustā “Acquisition International” (AI) ir pasludinājis Merhels par uzvarētāju balvu kategorijā “Labākais MVU grāmatvedības uzņēmums Latvijā 2019”.

Spiediet ŠEIT, lai aplūkotu balvas ieguvēju sarakstu.

Spiediet ŠEIT, lai lasītu AI preses paziņojumu.

Merhels vadošais partneris Edvards Merhels komentē: “Esmu ļoti priecīgs par mūsu komandu, jo balvu “Labākais MVU grāmatvedības uzņēmums Latvijā” būtībā saņemam trešo gadu pēc kārtas. Tas var sākt izskatīties vienkārši, bet patiesībā tas ir gluži pretēji - katras nākamās virsotnes iekarošana paliek tikai sarežģītāka. Tāpēc liels, liels paldies komandai par smago darbu, apņēmību un jaunrades dzirksti!”


Merhels uzsāk zinātniskā pētījuma veikšanu


2019. gada 19. jūnijā
2019. gadā IT kompetences centra projektā “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” (līguma Nr. 1.2.1.1/18/A/003) apstiprināti 14 nozares un 2 starpnozaru pētījumi, no kuriem 10 pētījumi tiek īstenoti zinātniskajā virzienā “Biznesa procesu analīzes tehnoloģijas”, savukārt 6 pētījumi zinātniskajā virzienā “Dabīgās valodas tehnoloģijas”.
Lasīt vairāk...

Merhels sniedz Ekspress Grupp finanšu konsultatīvu atbalstu saistībā ar Biļešu Paradīze kapitāldaļu iegādi


2019. gada 11. jūnijā
Merhels konsultēja AS Ekspress Grupp (“Ekspress Grupp”) saistībā ar Biļešu Paradīze SIA (“Biļešu Paradīze”) kapitāldaļu iegādi. Ekspress Grupp ir vadošais mēdiju koncerns Baltijas valstīs. Tā darbība aptver portālu satura ražošanu, avīžu un žurnālu publicēšanu, un drukas pakalpojumu nodrošināšanu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Biļešu Paradīze uztur biļešu elektroniskās tirdzniecības platformu (bilesuparadize.lv) un biļešu tirdzniecības vietas, izplatot biļetes uz dažādiem izklaides rakstura pasākumiem. Biļešu Paradīze Latvijas tirgū strādā vairāk nekā 15 gadus un ir viena no divām vadošajām biļešu izplatīšanas sabiedrībām Latvijā. Darījuma ietvaros Merhels analizēja Latvijas biļešu izplatīšanas tirgu, novērtēja Biļešu Paradīze biznesa vērtību un veica Biļešu Paradīze padziļināto finanšu un nodokļu darbības izpēti.

“Acquisition International” 2019. gada vadošo konsultantu balva


2019. gada 12. martā
2019. gada 12. martā “Acquisition International” (AI) vadošo konsultantu balvu kategorijas ietvaros piešķīra Merhels balvu “Vadošais mazā un vidējā biznesa konsultants finansēs un nodokļos Latvijā”.
Lasīt vairāk...

Atklātības ziņojums par 2018. gadu


2019. gada 16. janvārī
Merhels ir sagatavojis un publicējis savu Atklātības ziņojumu par 2018. gadu. Atklātības ziņojums ir publisks paziņojums par mūsu apņemšanos veikt ļoti rūpīgu revīzijas darbu. Tas īsumā paskaidro, kā mēs pārvaldām revīzijas praksi, uztveram un veicam revīzijas.

Spiediet šeit lai lasītu ziņojumu.

Merhels sniedz BaltCap konsultatīvu atbalstu saistībā ar ieguldījumu KOOL Latvija


2018. gada 12. novembrī
Merhels konsultēja BaltCap izaugsmes fondu (“BaltCap”) saistībā ar ieguldījumu KOOL Latvija SIA (“KOOL Latvija”). KOOL Latvija operē degvielas uzpildes stacijas, izmantojot KOOL preču zīmi. Tās mērķis ir kļūt pat reālu alternatīvu lieliem ārvalstu DUS operatoriem Latvijā, nodrošinot izcilu klientu apkalpošanu un konkurētspējīgas cenas. Darījuma ietvaros Merhels veica KOOL Latvija finanšu, nodokļu un komerciālās darbības izpēti.

“Acquisition International” 2018. gada balva finansēs


2018. gada 30. augustā
2018. gada 17. augustā “Acquisition International” (AI) ir pasludinājis Merhels par uzvarētāju balvu kategorijā “Labākais grāmatvedības uzņēmums Latvijā 2018”.
Lasīt vairāk...

Merhels sniedz AVS Verkehrssicherung GmbH konsultatīvu atbalstu saistībā ar KMK Projekts iegādes darījumu


2018. gada 20. augustā
Merhels konsultēja AVS Verkehrssicherung GmbH (“AVS”) saistībā ar satiksmes drošības organizācijas un ceļu marķēšanas sabiedrības KMK Projekts iegādes darījumu. AVS ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Vācijā ar 30 gadu pieredzi satiksmes organizācijas projektēšanā un drošības līdzekļu uzstādīšanā, kā arī infrastruktūras nodrošināšanā un uzturēšanā uz automaģistrālēm. Darījuma ietvaros Merhels veica KMK Projekts finanšu darbības padziļinātu izpēti.

‘Doing business in Latvia” kopsavilkums


2018. gada 16. augustā
Merhels ir aktualizējis un publicējis ’Doing Business in Latvia’ apskata īso versiju. Tas ir sagatavots uz vienas lapas un aptver tikai vispārīgu informāciju. Apskats ir paredzēts organizācijām un privātpersonām, kas vēlas Latvijā veikt uzņēmējdarbību. Kā īss informācijas kopsavilkums, apskats sniedz ļoti vispārēju informāciju par atsevišķiem ar uzņēmējdarbību saistītiem aspektiem. Apskats ietver atsauces uz 2018. gada jūnijā spēkā esošo piemērojamo likumdošanu.

Spiediet šeit, lai lasītu apskatu (pieejams tikai angļu valodā).

20 izcilības gadi


2018. gada 10. augustā
2018. gada 10. augusts mums ir nozīmīgs datums – pirms 20 gadiem šajā datumā tika nodibināts “Merhels”. Edvards Merhels, vadošais partneris un firmas dibinātājs komentē: “Šie divdesmit gadi ir pagājuši vienā elpas rāvienā. Aizvien ļoti labi atceros savu pirmo darba dienu jaundibinātajā firmā, pirmo projektu un pirmo revīzijas sezonu. Gadiem ejot, “Merhels” izveides vadmotīvi – jēgpilns darbs, noderīgums un pareiza rīcība – tika rūpīgi kopti. Ja par atskaites punktu ņem mūsu reputāciju, klientu servisa līmeni un piedāvāto pakalpojumu klāstu, man nav šaubu, ka “Merhels” ir vadošā neatkarīgā nacionālā auditorfirma Latvijā."
Lasīt vairāk...

VID jau ceturto reizi uzslavē mūsu nodokļu maksāšanas disciplīnu


2018. gada 15. maijā
VID regulāri izvērtē nodokļu maksātāju veiktās nodokļu iemaksas valsts budžetā, lai pateiktos tiem, kuri godprātīgi pilda likumos noteiktās nodokļu saistības un budžetā iemaksā ievērojamus nodokļu maksājumus. VID jau ceturto reizi pēc kārtas ir atzinīgi novērtējis Merhels sniegumu šajā jomā. Šai atzinībai ir arī ļoti praktiski pluss - VID neveiks Merhels nodokļu kontroles pasākumus, ja vien mēs paši ar savu rīcību nepacentīsimies, lai tas notiktu.

Merhels konsultē B2Kapital Hiponia kredītportfeļa iegādes darījumā


2018. gada 15. janvārī
Merhels konsultēja SIA “B2Kapital” darījumā par bijušās VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” aktīvu iegādi no SIA “Hiponia”.

B2Kapital ir Latvijā reģistrēta Norvēģijas sabiedrības B2Holding ASA meitas sabiedrība. Tās darbības joma ir kredītportfeļu iegāde un apsaimniekošana.

Hiponia nodarbojas ar problemātisko aktīvu pārvaldīšanu, kuri vēsturiski piederēja VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka”. No portfeļa izstrādes iegūtie līdzekļi tiek novirzīti valsts aizdevuma atmaksai.

B2Kapital uzdevumā Merhels veica pārdošanai piedāvāto kredītportfeļu vērtības analīzi.

Atklātības ziņojums par 2017. gadu


2017. gada 29. decembrī
Merhels ir sagatavojis un publicējis savu Atklātības ziņojumu par 2017. gadu. Atklātības ziņojums ir publisks paziņojums par mūsu apņemšanos sniegt kvalitatīvus revīzijas pakalpojumus. Tas īsumā paskaidro, kā mēs pārvaldām revīzijas praksi, uztveram un veicam revīzijas.

Spiediet šeit lai lasītu ziņojumu.

“Acquisition International” 2017. gada balva finansēs


2017. gada 27. septembrī
2017. gada 26. septembrī “Acquisition International” (AI) ir pasludinājis Merhels par uzvarētāju balvu kategorijā “Labākais grāmatvedības uzņēmums Latvijā 2017”.
Lasīt vairāk...

Nodokļu reformas kopsavilkums


2017. gada 18. septembrī
2017. gada augustā valdība apstiprināja izmaiņas Latvijas ienākumu nodokļu sistēmā, lai stimulētu nesadalītās peļņas ieguldīšanu uzņēmējdarbības attīstībā un privātpersonu ienākumu nodokļu aplikšanā ieviestu progresivitāti. Igaunijas ienākuma nodokļa sistēma ir kalpojusi par iedvesmas avotu Latvijas jaunajai uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēmai. Savukārt progresivitātes principa ieviešana iedzīvotāju ienākuma nodokļa sistēmā it tikusi ilgi apsvērta. Valdība cer, ka šī principa iedzīvināšana palīdzēs cīnīties ar pelēko ekonomiku un konceptuāli būs taisnīgāka par līdzšinējo sistēmu.
Lasīt vairāk...

‘Doing business in Latvia” kopsavilkums


2017. gada 28. jūlijā
Merhels ir sagatavojis un publicējis ’Doing Business in Latvia’ apskata īso versiju. Tas ir sagatavots uz vienas lapas un ietver tikai vispārīgu informāciju. Apskats ir paredzēts organizācijām un privātpersonām, kas vēlas Latvijā veikt uzņēmējdarbību. Kā īss informācijas kopsavilkums, apskats sniedz tikai ļoti vispārēju informāciju par atsevišķiem ar uzņēmējdarbību saistītiem aspektiem. Apskats ietver atsauces uz 2017. gada jūnijā spēkā esošo piemērojamo likumdošanu. Ir jāuzsver, ka Latvijas ienākumu nodokļu sistēma pašreiz tiek reformēta un apskatā ietvertā informācija par ienākumu nodokļiem pavisam drīz jau vairs nebūs aktuāla.

Spiediet šeit, lai lasītu apskatu (pieejams tikai angļu valodā).

ES finansēto projektu pārbaude


2017. gada 17. jūlijā
2017.gada maijā un jūnijā Merhels tika piesaistīts lietpratēja uzdevuma veikšanai Eiropas Komisijas Reģionālās politikas un pilsētpolitikas ģenerāldirektorātā. (Directorate-General for Regional and Urban Policy). Darba uzdevumā ietilpa pārbaudīt un analizēt nacionālo audita iestāžu sagatavotos noslēguma kontroles ziņojumus (Final Control Report) par no Eiropas Savienības fondiem finansētām programmām 2007.-2013.gada plānošanas periodam un izveidot viedokli par šo ziņojumu pilnību un atbilstību, un, ja nepieciešams, izstrādāt darbības plānu, lai novērstu identificētās problēmas.
Lasīt vairāk...

Piedāvājam darbu grāmatvedības ārpakalpojumu nodaļā


2017. gada 25. maijā
Merhels ir vadošā neatkarīgā nacionālā auditorfirma, kas Latvijas tirgū sekmīgi darbojas jau 19 gadus. To apliecina gan Merhels dalība kvalitatīvos starptautiskos auditorfirmu tīklos, gan vairākkārt saņemtās starptautisko finanšu žurnālu balvas.
Lasīt vairāk...

VID jau trešo reizi uzslavē mūsu nodokļu maksāšanas disciplīnu


2017. gada 09. maijā
VID regulāri izvērtē nodokļu maksātāju veiktās nodokļu iemaksas valsts budžetā, lai pateiktos tiem, kuri godprātīgi pilda likumos noteiktās nodokļu saistības un budžetā iemaksā ievērojamus nodokļu maksājumus. VID jau trešo reizi pēc kārtas ir atzinīgi novērtējis Merhels sniegumu šajā jomā.
Lasīt vairāk...

Lawyer Monthly 2017. gada ‘Tiesu eksperta’ balva


2017. gada 10. martā
Lawyer Monthly ir nominējis Edvardu Merhelu, Merhels vadošo partneri, par Lawyer Monthly - 2017. gada ‘Tiesu eksperta’ balvas ieguvēju, atzīstot viņa padziļinātās zināšanas un pieredzi stratēģiskā biznesa konsultanta jomā.
Lasīt vairāk...

BID Group One starptautiskā ISQL balva


2017. gada 23. janvārī
2017. gada 12. janvārī BID Group One (BID), kura savas darbības starptautiskā mērogā gaitā veicina kvalitātes kultūru, inovācijas un izcilību, ir izvēlējusies Merhels balvas “Starptautiskā zvaigzne par izcilību kvalitātes vadībā” (the International Star for Leadership in Quality - ISLQ) saņemšanai.
Lasīt vairāk...

Arhīvs: