Jaunumi

Merhels konsultē B2Kapital Hiponia kredītportfeļa iegādes darījumā


2018. gada 15. janvārī
Merhels konsultēja SIA “B2Kapital” darījumā par bijušās VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” aktīvu iegādi no SIA “Hiponia”.

B2Kapital ir Latvijā reģistrēta Norvēģijas sabiedrības B2Holding ASA meitas sabiedrība. Tās darbības joma ir kredītportfeļu iegāde un apsaimniekošana.

Hiponia nodarbojas ar problemātisko aktīvu pārvaldīšanu, kuri vēsturiski piederēja VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka”. No portfeļa izstrādes iegūtie līdzekļi tiek novirzīti valsts aizdevuma atmaksai.

B2Kapital uzdevumā Merhels veica pārdošanai piedāvāto kredītportfeļu vērtības analīzi.

Atklātības ziņojums par 2017. gadu


2017. gada 29. decembrī
Merhels ir sagatavojis un publicējis savu Atklātības ziņojumu par 2017. gadu. Atklātības ziņojums ir publisks paziņojums par mūsu apņemšanos sniegt kvalitatīvus revīzijas pakalpojumus. Tas īsumā paskaidro, kā mēs pārvaldām revīzijas praksi, uztveram un veicam revīzijas.

Spiediet šeit lai lasītu ziņojumu.

“Acquisition International” 2017. gada balva finansēs


2017. gada 27. septembrī
2017. gada 26. septembrī “Acquisition International” (AI) ir pasludinājis Merhels par uzvarētāju balvu kategorijā “Labākais grāmatvedības uzņēmums Latvijā 2017”.
Lasīt vairāk...

Nodokļu reformas kopsavilkums


2017. gada 18. septembrī
2017. gada augustā valdība apstiprināja izmaiņas Latvijas ienākumu nodokļu sistēmā, lai stimulētu nesadalītās peļņas ieguldīšanu uzņēmējdarbības attīstībā un privātpersonu ienākumu nodokļu aplikšanā ieviestu progresivitāti. Igaunijas ienākuma nodokļa sistēma ir kalpojusi par iedvesmas avotu Latvijas jaunajai uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēmai. Savukārt progresivitātes principa ieviešana iedzīvotāju ienākuma nodokļa sistēmā it tikusi ilgi apsvērta. Valdība cer, ka šī principa iedzīvināšana palīdzēs cīnīties ar pelēko ekonomiku un konceptuāli būs taisnīgāka par līdzšinējo sistēmu.
Lasīt vairāk...

‘Doing business in Latvia” kopsavilkums


2017. gada 28. jūlijā
Merhels ir sagatavojis un publicējis ’Doing Business in Latvia’ apskata īso versiju. Tas ir sagatavots uz vienas lapas un ietver tikai vispārīgu informāciju. Apskats ir paredzēts organizācijām un privātpersonām, kas vēlas Latvijā veikt uzņēmējdarbību. Kā īss informācijas kopsavilkums, apskats sniedz tikai ļoti vispārēju informāciju par atsevišķiem ar uzņēmējdarbību saistītiem aspektiem. Apskats ietver atsauces uz 2017. gada jūnijā spēkā esošo piemērojamo likumdošanu. Ir jāuzsver, ka Latvijas ienākumu nodokļu sistēma pašreiz tiek reformēta un apskatā ietvertā informācija par ienākumu nodokļiem pavisam drīz jau vairs nebūs aktuāla.

Spiediet šeit, lai lasītu apskatu (pieejams tikai angļu valodā).

ES finansēto projektu pārbaude


2017. gada 17. jūlijā
2017.gada maijā un jūnijā Merhels tika piesaistīts lietpratēja uzdevuma veikšanai Eiropas Komisijas Reģionālās politikas un pilsētpolitikas ģenerāldirektorātā. (Directorate-General for Regional and Urban Policy). Darba uzdevumā ietilpa pārbaudīt un analizēt nacionālo audita iestāžu sagatavotos noslēguma kontroles ziņojumus (Final Control Report) par no Eiropas Savienības fondiem finansētām programmām 2007.-2013.gada plānošanas periodam un izveidot viedokli par šo ziņojumu pilnību un atbilstību, un, ja nepieciešams, izstrādāt darbības plānu, lai novērstu identificētās problēmas.
Lasīt vairāk...

Piedāvājam darbu grāmatvedības ārpakalpojumu nodaļā


2017. gada 25. maijā
Merhels ir vadošā neatkarīgā nacionālā auditorfirma, kas Latvijas tirgū sekmīgi darbojas jau 19 gadus. To apliecina gan Merhels dalība kvalitatīvos starptautiskos auditorfirmu tīklos, gan vairākkārt saņemtās starptautisko finanšu žurnālu balvas.
Lasīt vairāk...

VID jau trešo reizi uzslavē mūsu nodokļu maksāšanas disciplīnu


2017. gada 09. maijā
VID regulāri izvērtē nodokļu maksātāju veiktās nodokļu iemaksas valsts budžetā, lai pateiktos tiem, kuri godprātīgi pilda likumos noteiktās nodokļu saistības un budžetā iemaksā ievērojamus nodokļu maksājumus. VID jau trešo reizi pēc kārtas ir atzinīgi novērtējis Merhels sniegumu šajā jomā.
Lasīt vairāk...

Lawyer Monthly 2017. gada ‘Tiesu eksperta’ balva


2017. gada 10. martā
Lawyer Monthly ir nominējis Edvardu Merhelu, Merhels vadošo partneri, par Lawyer Monthly - 2017. gada ‘Tiesu eksperta’ balvas ieguvēju, atzīstot viņa padziļinātās zināšanas un pieredzi stratēģiskā biznesa konsultanta jomā.
Lasīt vairāk...

BID Group One starptautiskā ISQL balva


2017. gada 23. janvārī
2017. gada 12. janvārī BID Group One (BID), kura savas darbības starptautiskā mērogā gaitā veicina kvalitātes kultūru, inovācijas un izcilību, ir izvēlējusies Merhels balvas “Starptautiskā zvaigzne par izcilību kvalitātes vadībā” (the International Star for Leadership in Quality - ISLQ) saņemšanai.
Lasīt vairāk...

Darba laiks gadu mijas svētkos decembrī un janvārī


2016. gada 19. decembrī
Svētku laikā MERHELS birojs būs slēgts sekojošos datumos:
  • 2016. gada 26. decembrī;
  • 2016. gada 30. decembrī;
  • 2017. gada 2. janvārī.
27., 28. un 29. decembrī mēs strādājam.
Novēlot gaišus Ziemassvētkus un izcilu Jauno Gadu!

‘Wealth & Finance International’ 2016. gada Eiropas Biznesa balva


2016. gada 14. decembrī
2016. gada 14. decembrī ‘Wealth & Finance International’ pasludināja par “Eiropas Biznesa balva 2016” piešķišanu Merhels.
Lasīt vairāk...

Atklātības ziņojums par 2016. gadu


2016. gada 08. decembrī
Merhels ir sagatavojis un publicējis savu Atklātības ziņojumu par 2016. gadu. Atklātības ziņojums ir publisks paziņojums klientiem, audita komitejām, regulatoriem un sabiedrībai kopumā par mūsu apņemšanos un spēju sniegt kvalitatīvus revīzijas pakalpojumus. Tas īsumā paskaidro, kā mēs pārvaldām revīzijas praksi, uztveram un veicam revīzijas.

Spiediet šeit lai lasītu ziņojumu.

‘Finest in Audit Services’ balva


2016. gada 08. novembrī
2016.gada 1.novembrī ‘Corporate Vision’ pasludināja Merhels kā ekskluzīvu uzvarētāju Latvijas MVU sektorā nominācijā “Labākie revīzijas pakalpojumu sniedzēji”...
Lasīt vairāk...

‘Wealth & Finance International’ 2016.gada balva par “Izcilību nodokļu jautājumos”


2016. gada 21. oktobrī
2016.gada 17.oktobrī “Wealth & Finance International” pēc pašu spēkiem veiktās padziļinātas izpētes pasludināja par balvas “Izcilība nodokļu jautājumos 2016” Latvijā piešķiršanu Merhels.
Lasīt vairāk...

Obligātās revīzijas kritēriji Baltijas valstīs


2016. gada 17. oktobrī
Uz privātā sektora sabiedrību individuālo finanšu pārskatu revīzijām attiecināmie kritēriju veidi Baltijas valstīs ir identiski un tie ir neto apgrozījums, kopējie aktīvi un vidējais darbinieku skaits. Tomēr šo kritēriju robežlielumi katrā no valstīm ir atšķirīgi.
Lasīt vairāk...

Īsās pārdomas par jauno Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu (GPKGP) likumu


2016. gada 29. augustā
Attiecībā uz periodiem, kās sākas 2016.gada 1.janvārī vai vēlāk ir spēkā jaunais GPKGP regulējums. Tā vadmotīvs ir samazināt administratīvo slogu biznesam. Tā kā pārmaiņu apjoms ir ievērojams, finanšu pārskatu sagatavošana saskaņā ar jauno regulējumu, kā arī to revīzija, vismaz sākotnēji, grāmatvežiem un revidentiem būs izaicinošs process. Lai gan mēs aizvien turpinām apzināt jaunā regulējuma ietekmi, ir atsevišķi plusi un mīnusi, kurus vēlamies izcelt.
Lasīt vairāk...

Finance Monthly 2016. gada starptautiskā balva


2016. gada 04. augustā
Finance Monthly ir pasludinājis Merhels kā uzvarētāju balvu kategorijā „Gada labākā stratēģiskā biznesa konsultantu firma Latvijā”. Saskaņā ar Finance Monthly uzaicinājums balsot tika nosūtīts visai reģistrētajai žurnāla lasītāju auditorijai – vairāk nekā 195 880 kontaktpersonām. Kopumā atbildes tika saņemtas no 8.1% respondentu, kas ir 15 866 balsis.
Lasīt vairāk...

Aktuālās vakances


2016. gada 05. jūlijā
Līdz ar izaugsmi firmas darbībā, Merhels izsludina konkursu uz sekojošām vakancēm – grāmatvedis/ finanšu konsultants un biroja administrators/e. Spiediet šeit, lai iepazītos ar sludinājumiem.

Merhels sniedz BPM konsultatīvu atbalstu saistībā ar ieguldījuma veikšanu Optometrijas Centrs


2016. gada 14. jūnijā
BPM Capital pārvaldītais mezanīna finansējuma fonds BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (BPM) piešķīra finansējumu SIA “Optometrijas centrs” (“Optometrijas centrs”) vadībai vairākuma daļu izpirkšanai no virknes Optometrijas centra dalībniekiem privātpersonām. Darījuma rezultātā mainās Optometrijas centrs kapitāla struktūra, tai tiekot pielāgotai tirgus konsolidācijas ieceres realizēšanai. Optometrijas centrs ir vadošais optikas mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības uzņēmums reģionā. Tas pārvalda Latvijā un Lietuvā strādājošos mazumtirdzniecības veikalu tīklus Vision Express, Optio, Pasaules Optika un Lornete, kā arī interneta veikalu dr.Lensor. Optometrijas centrs ir dibināts 1992.gadā un ieņem stabilu vietu Baltijas optometrijas tirgū. BPM uzdevumā Merhels veica Optometrijas centra koncerna finanšu un nodokļu darbības padziļinātu izpēti.

VID atkal uzslavē mūsu nodokļu maksāšanas disciplīnu


2016. gada 07. aprīlī
VID regulāri izvērtē nodokļu maksātāju veiktās nodokļu iemaksas valsts budžetā, lai pateiktos tiem, kuri godprātīgi pilda likumos noteiktās nodokļu saistības un budžetā iemaksā ievērojamus nodokļu maksājumus. VID atkārtoti ir atzinīgi novērtējis Merhels sniegumu šajā jomā.

Edvards Merhels, Merhels Revidenti Konsultanti vadošais partneris, komentē: “Ir liels prieks un gods atkārtoti saņemt atzinību un apzināties, ka VID mūs redz kā godprātīgus nodokļu maksātājus. Vēl jo lielāks ir gandarījums, ka VID darbības pamatā ir risku analīze un VID patiesi vēlas ar nodokļu maksātājiem veidot uz uzticību un sadarbību balstītas attiecības.”

Merhels sniedz BaltCap konsultatīvu atbalstu saistībā ar ieguldījuma veikšanu Uprent


2016. gada 10. februārī
BaltCap, vadošais riska kapitāla fondu pārvaldītājs Baltijā, nesen ir noslēdzis investīciju līgumu ar Uprent SIA, industriālo iekārtu nomas pakalpojumu sniedzēju. Uprent ir vadošais sūkņu un sūknēšanas sistēmu nomas pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Uprent ir filiāles Igaunijā, Lietuvā un Polijā. BaltCap uzdevumā Merhels veica Uprent koncerna finanšu un nodokļu darbības padziļinātu izpēti.

Pievienošanās CBA konsultantu saimei


2016. gada 07. janvārī
2015. gada decembra izskaņā Merhels kļuva par strauji augošā starptautiskā biznesa konsultantu tīkla CBA Cross Border Associates (CBA) biedru.
Lasīt vairāk...

Arhīvs: